PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627250}

Żądza bankiera

Le Capital
6,4 4 190
ocen
6,4 10 1 4190
6,2 5
ocen krytyków
Żądza bankiera
powrót do forum filmu Żądza bankiera

"Le Capital" zyskało sobie nieprzychylne recenzje w rodzimej Francji, zupełnie niezasłużenie. Najnowszy film Gavrasa, może nie zaskakuje pointą i w zasadzie nie pokazuję nic nowego, ale przypomina jak bardzo potrzebni kinu są tacy twórcy jak ten grecki prowokator, który kontynuuje
misję artysty świadomego i uświadamiającego. Przy czym, seans "Żądzy..." zachęcił mnie do zapoznania się z jego twórczością szerzej, po awersji wywołanej przez "Z" przez które zwyczajnie trudno było mi przebrnąć.
"Żądza..." to film ważny, wybierzcie się na niego, bo pomimo ukazania pewnego hermetycznego światka wyreżyserowany jest jak najlepszy thriller.

ocenił(a) film na 7
prostelinie

Zgadzam się, że film warty obejrzenia. Może nie tyle sam film jest mądry i ważny co temat który porusza. Świat finansjery i banksterów dotyczy nas wszystkich. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej (polecam ze swojej strony http://www.youtube.com/watch?v=5x-x4DxzgYo )
To czego mi zabrakło w tym filmie to większej tematycznej spójności i fabularnego uporządkowania (niektóre sceny sprawiają wrażenie trochę doklejonych). Ale i tak jest to film ciekawy i nietuzinkowy. Jak dla mnie lepszy od "Chciwości".

ocenił(a) film na 5
robinson777

Tematyka poruszona łopatologicznie, sam finisz bardzo zawodzi. Ja nie dziwie się nieprzychylnym recenzjom w Francji, bo przez większość filmu miałem nadzieję na spójny thriller - i momentami rzeczywiście trzyma w napięciu - ale infantylny finisz zawodzi, a do tego ciągle powracający wątek romansowy burzy nie tylko formę, ale i portret głównego bohatera.
Nie rozumiem przyrównania do "Chciwości" - tamten film powalał swoim klimatem, a do tego nie rzucał żadnych tuzinkowych oskarżeń. "Chciwość" fantastycznie zakrada się do świata finansjery - i podobnie jak pierwsze "Wall Street" potrafi stworzyć fascynujące i wiarygodne postaci. Przemowa Michaela Douglasa ("Greed Is Good") oraz nocne rozmowy w "Margin Call" to doskonale skonstruowane fragmenty scenariusza, które poruszają, a do tego są bardzo odważne i przekonujące. Miałem nadzieję, że taki będzie finał "Żądzy bankiera", ale ta wolała skoczyć w banał.

ocenił(a) film na 6
polityk2

Ale końcówka była fajna. Niby dał do zrozumienia żonie, że składa rezygnacje i wróci do niej a tu wchodzi i oznajmia, że che być prezesem. Im więcej kasy tym mniej skrupułów.

ocenił(a) film na 8
robinson777

Ja od siebie polecam Austriacką szkołę ekonomii.

Krótkie i mądre dzieła takich ludzie jak Mises czy Rothbard

Rogaty

Popierm!

Rogaty

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones